راهنمای مراقبت از گیاه  عنکبوتی : افزایش اطلاعات + نکات

اجازه ندهید این نام شما را بترساند! گیاهان عنکبوتی خیلی سریع با هر محیطی وفق پیدا می‌کنند و مشکلات خیلی کمی دارند، و این باعث می‌شود که این گیاه مورد تایید عمومی ( تاییدیه نگهداری توسط تمام افراد) باشد. آن‌ها گیاهان محبوبی برای نمای پشت پنجره یا یک دوست عالی در دفتر کار هستند. برای یافتن پاسخ هر سوالی که ممکن است داشته باشید، مراقبت صحیح از گیاه عنکبوتی و مزایای آن را یاد بگیرید. از منوی پایین برای دسترسی سریع به بخش موردنظر خود استفاده کنید:

·       بررسی اجمالی گیاه عنکبوتی

·       انواع گیاه عنکبوتی

·       مراقبت از گیاه عنکبوتی

·       سوالات متداول گیاه عنکبوتی

بررسی اجمالی گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی نام خود را از قسمت « زایشی» خود که شبیه به بدن عنکبوت است می‌گیرد،  و همچنین ممکن است گل‌های سفید کوچکی از ساقه‌های بلند خود ایجاد کند. قسمت زایشی و گل‌ها در تابستان شکوفه می‌دهند. گیاهان عنکبوتی در اصل پوشش گیاهی جنگل‌های انبوه مناطق آفریقای جنوبی هستند و در قرن ۱۹ به درون خانه‌های ما نقل‌مکان کردند.

تحقیقات ناسا نشان داد که گیاه عنکبوتی دارای قابلیت‌های تصفیه هوا است. این گیاه می‌تواند تا ۹۰ درصد مواد شیمیایی سمی که اطراف ما شناور هستند را از بین ببرد. استرس ما محدود می شود و سلامت روانی زمانی افزایش می‌یابد که هوای اتاق مناسب باشد.

گیاه عنکبوتی

انواع گیاهان عنکبوتی

جنگل‌های بارانی استوایی آفریقای جنوبی، خانه ی حدود ۶۵ گونه مختلف از گیاهان عنکبوتی می باشد. با این وجود تنها تعداد انگشت شماری وجود دارد که می توانیم برای خانه خود خریداری کنیم. ما تعدادی از رایج‌ترین گیاهان عنکبوتی را در زیر مشخص کرده ایم.

گل گندمی   Variegatum »» ( گیاه هواپیما )

شایع‌ترین نوع گیاهان عنکبوت، variegatum،  برگ‌های نواری ( خط خطی ) دارد. وسط هر برگ زرد روشن است در حالی که قسمت بیرونی به رنگ سبز است. این گیاه جذابیت زیادی برای پر کردن فضای اتاق را دارد. این نوع از گیاهان عنکبوتی به عنوان بهترین تصویه کننده هوا عمل می‌کنند.

گیاه هواپیمایی

Variegatum وارونه (گل عنکبوتی وارونه ):

همان طور که این نام دلالت دارد، طرح اطراف و وسط برگ‌ها برعکس  variegatum هستند. طرح اطراف برگ‌ها زرد کم‌رنگ است در حالی که وسط آن ها سبز جنگلی می باشد. این نوع گیاه عنکبوتی یک راه عالی برای ترکیب چیزهای مختلف با یکدیگر است – آن‌ها همچنین به سرعت بزرگ می‌شوند!

گل عنکبوتی وارونه

Chlorophytum Laxum(گیاه گوره خر):

گیاه عنکبوتی گورخر به نظر کاملا شبیه « variegatum وارونه » است اما طرح اطراف روشن‌تری بر روی برگ‌ها دارد. این نوع به اندازه دیگر انواع آن رشد نمی‌کند – به جای آن، بیشتر تمایل به رشد عرضی دارند تا طولی. پیدا کردن این گیاه در هر نهالستانی دشوار است، پس به صورت آنلاین برای یافتن این گیاه منحصر به فرد، اقدام کنید.

گیاه گوره خر

Chlorophytum Comosum (گیاه بانی):

این گونه از گیاه عنکبوتی، برگ ها و قسمت زایشی مجعد دارد. گیاه  عنکبوتی بانی خیلی شبیه یک گیاه چند رنگ است، و در عین حال مجعد می باشد. پیدا کردن آن‌ها نسبت به دیگر انواع گیاهان عنکبوتی دشوارتر است، اما مردم تمایل دارند برش قلمه گیاه را بخرند تا گیاه عنکبوتی بانی خود را پرورش دهند.

گیاه عنکبوتی بانی

نحوه مراقبت از گیاه عنکبوتی:

همان طور که قبلا گفته شد، گیاهان عنکبوتی مورد تایید عموم هستند، به این معنی که نیازی به استرس در هنگام مراقبت از آن‌ها وجود ندارد. با این حال، اگر گیاه شما به رنگ قهوه‌ای درآید یا رنگ خود را از دست دهد، به راهنمای ما درباره احیای یک گیاه مراجعه فرمایید. برای جلوگیری از آسیب دیدن گیاه، همراه راهنمای مراقبت از گیاه عنکبوتی باشید.

نور خورشید برای گیاه  عنکبوتی:

نور خورشید: اگر چه زیاد با نورپردازی سر و کار ندارند، گیاهان عنکبوتی در نور روشن بهتر رشد می‌کنند چون آن‌ها به عنوان گیاهان پشت پنجره شناخته می‌شوند. از آنجا که آن‌ها با بر اساس نورپردازی خود انتخاب نمی شوند، در شرایط تابش نسبی نور خورشید نیز خوب عمل خواهند کرد. مراقب باشید که گیاه عنکبوتی زیاد تحت تابش نور آفتاب نباشد- اگر زیاد تحت تابش باشند، برگ‌ها شروع به سوختن می کنند.

آب گیاه  عنکبوتی:

وقتی نهال جدید گل عنکبوتی خود را دریافت می‌کنید، به جای هفتگی، گاه و بی گاه آن را آبیاری کنید. بهترین قاعده کلی این است که بگذارید کامل آب جذب کنند. هر از چند گاهی خاک را با انگشت خود بررسی کنید و زمانی که خاک به طور کامل خشک شد، می توانید مجددا آن را آبیاری کنید. زمانی که گیاه شما کاملا بالغ شد، بیشتر می‌توانید آن را آبیاری نمایید.

دما گیاه  عنکبوتی:

گیاهان عنکبوتی خورشید را دوست دارند، اما همچنین درجه‌حرارت خنک در محدوده 10 تا 12 درجه سانتی گراد را ترجیح می‌دهند. از آنجایی که درجه‌حرارت خنک‌تر را ترجیح می‌دهند، یک گیاه خانگی هستند، اما نگران نباشید که در دمای کمی گرم‌تر قرار بگیرند. از دماهای کمتر از 10 درجه سانتی گراد بپرهیزید.

گیاهان خانگی

سمیت گیاه  عنکبوتی:

این گل به عنوان گیاه  غیر سمی در نظر گرفته می‌شود، اما می‌تواند به طور بالقوه برای گربه‌ها مضر باشد و اگر خورده شوند می‌توانند منجر به ناراحتی معده و استفراغ برای آنها شوند.

 

آفات گیاه عنکبوتی

آفات گیاه  عنکبوتی:

گیاهان عنکبوتی در برابر آفات مقاوم هستند، اما آن‌ها نیز مستعد هجوم آفت‌ها هستند. شته ها، شپشک آرد آلود، Whitefield و کنه تار عنکبوتی می‌توانند گیاه عنکبوتی شما را بخورند، اما می توانید با گردگیری دوره ای گیاه، از این مشکلات جلوگیری کنید. اگر مشکل بدتر شود، می توانید از حشره‌کش‌های طبیعی استفاده کنید تا از شر آن‌ها خلاص شوید.

مشکلات گیاه  عنکبوتی:

رایج‌ترین مشکل برای گیاهان عنکبوتی این است که نوک برگ‌ها می‌توانند خشک شوند و به رنگ قهوه‌ای یا سیاه تبدیل شوند. آبیاری بیش از اندازه، و نه کم آبی، معمولا مشکل ساز است. مطمئن شوید که خاک کاملا قبل از آبیاری خشک شده باشد.

گیاهان عنکبوتی از جنگل‌های بارانی استوایی هستند، بنابراین رطوبت را ترجیح می‌دهند. قرار دادن گیاه در یک اتاق مرطوب، مانند حمام، گیاه شما را به رشد و جلوگیری از تغییر رنگ نوک ها به قهوه‌ای یا سیاه تشویق خواهد کرد.

مشکلات گیاه عنکبوتی

تغییر گلدان گیاه  عنکبوتی:

خبری شگفت‌انگیز برای شما دارم – گیاهان عنکبوتی نیاز به تغییر گلدان ندارند، چرا که رشد آنها از طریق برگ ها و گیاهچه های آن است. یک نشانه اصلی از این که گیاه عنکبوتی نیاز به تغییر گلدان دارد این است که توپ ریشه در بالای لبه گلدان رشد کند. بهار یک زمان ایده‌آل برای تغییر گلدان گیاهان عنکبوتی است.

تکثیر گیاه  عنکبوتی:

اگر در مهارت خود برای تکثیر یک گیاه مطمئن نیستید، این را بدانید که گیاهان عنکبوتی ساده‌ترین گیاهان برای این کار هستند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که گیاهچه ها را در گلدان بکارید، که تشخیص آن نیز بسیار آسان است. گیاهچه ها شبیه نسخه‌های مینیاتوری از گیاه عنکبوتی هستند. به طور منظم از گیاهچه ای که تازه کاشتید مراقبت کنید تا با موفقیت یک گیاه عنکبوتی را تکثیر کند.

'گیاه آپارتمانی

سوالات متداول در ارتباط با گیاه عنکبوتی :

درباره گیاه عنکبوتی خود سوالی دارید؟ این سوالات مکرر را بررسی کنید و پاسخ خود را بیابید. اگر سوالات خود را نمی‌بینید، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

چرا گیاه عنکبوتی من زرد می‌شود؟

برگ‌های زرد اغلب به این معنی هستند که مواد معدنی اضافی یا کود شیمیایی در خاک وجود دارد، به این معنی که ممکن است نیاز باشد گیاه عنکبوتی را به خاک خنثی تری ببرید. برگ‌ها همچنین به خاطر فقدان نور زرد می‌شوند.

آیا می‌توانید نوک های قهوه‌ای را از گیاهان قطع کنید؟

می توانید این کار را با رعایت احتیاط، نوک های قهوه‌ای گیاهان عنکبوتی را قطع کنید. اولا، دقت کنید که از قیچی تیز برای ایجاد برش های دقیق استفاده کنید. ثانیا، اگر بیشتر قسمت های برگ قهوه‌ای باشند، بهتر است کل برگ را ببرید. در نهایت، هنگام برش، شکل برگ را با برش های خود بازسازی کنید و مقدار کمی از نوک قهوه‌ای را جا بگذارید تا از باز کردن زخم تازه اجتناب کنید.

چگونه یک گیاه عنکبوتی مستغرق ( آبیاری بیش از حد) را نجات دهیم؟

با وجود اینکه گیاهان عنکبوت خورشید را ترجیح می‌دهند، گیاه خود را به یک منطقه سایه‌دار منتقل کنید. سپس، همه برگ‌های مرده یا در حال مرگ را بردارید. سپس، بررسی کنید که آیا گلدان شما محل زه‌کشی مناسب دارد و در صورت امکان فضای هوایی بین ریشه‌ها ایجاد کنید. ریشه‌های مرده یا در حال مرگ را نیز حذف کنید. در نهایت، زمانی که خاک خشک شد آن را آبیاری کنید. در صورت نیاز می‌توانید از آفت کش ها استفاده کنید.

بهترین کود برای گیاهان عنکبوتی چیست؟

تمام انواع مختلف کودهای شیمیایی برای گیاهان عنکبوتی مناسب هستند. مراقب باشید که گیاه خود را بیش از حد کود دهی نکنید، چون برگ‌ها قهوه‌ای خواهند شد. از کود کم استفاده کنید.

آیا در بازار به دنبال یک گیاه شگفت‌انگیز، با مراقبت آسان و البته تصویه کننده هوا هستید؟ نگران نباشد، ما برایتان پیشنهاداتی داریم! اگر دنبال یک گیاه عنکبوتی جدید هستید، تمام انواع موجود ما را در اینجا ببینید. مطمئنا برای هر اتاق به یکی احتیاج خواهید داشت! از آنجا که تکثیر آن ساده است، می‌توانید به سادگی گیاهان عنکبوتی بیشماری تولید کنید.

افراد علاقه مند به نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی می توانند در کلاس های نگهداری از گیاهان آپارتمانی شرکت کرده و ضمن دریافت مدرک زمینه همکاری را با ما ایجاد کنند….

آیا مایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه نگهداری از گل وگیاه هستید؟ پس با ما همراه باشید…

گیاه یشم یا کراسولا نقره ای راهنمای مراقبت از آن: اطلاعات رشد و نکات

راهنمای مراقبت از گیاه آلوئه ورا : اطلاعات رشد + نکات